Language : English


 

 


Sakız
Adası Feribot Bileti
Chios Ferry Boat

 ** YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ ** 

 • Çeşme - Sakız Adası Feribot Bileti
  TÜRK FERİBOTU SEFERLERİ VE ÜCRETLERİ 


   

  01 - 30 Eylül 2013 tarihler arasında

    ÇEŞME - SAKIZ SAKIZ - ÇEŞME
  GİDİŞ DÖNÜŞ
  PAZARTESİ - -
  SALI 09:30 18:00
    19:00 08:30
  ÇARŞAMBA 09:30 18:00
    19:00 08:30
  PERŞEMBE - -
       
  CUMA 09:30 18:00
    19:00 08:30
  CUMARTESİ 09:30 18:00
    19:00 08:00
  PAZAR 09:30 18:00
    19:00 08:30

  Güncel fiyatlar için lütfen arayınız.

  Bilet Fiyatları:

  Tek yön bilet

  Gidiş - Dönüş Bileti  
  (Açık dönüş)

  Yetişkin

  20 € +1 € TAX

  25 € + 1 € TAX

  0-5 yaş arası çocuklar

  ücretsiz

  ücretsiz

  6-12 yaş arası çocuklar

  10 € +1 € TAX

  12,5 € +1 € TAX
   
   

   

  Araç tipi:

  Tek yön

  Gidiş Dönüş

  Binek araç  > 4.25 m

   70 € 

   110 € 

  MİNİBUS – CAMPER 5m'ye kadar

   90 € 

   150 €

  Otobüs -minibüs -karavan  (metre başına)

   20 € 

   40 € 

  Motorsiklet ( 250 cc den büyük )

   25 € 

   40 € 

  Mobilet

  20 € 

   30 € 

  Çeşme - Sakız Adası - Çeşme
  YUNAN FERİBOTU SAN NİCOLAS HAREKET SAATLERİ :  

  Lütfen sorunuz ...
   
     


      FİYAT, KİŞİ BAŞI :

         Tek yön

          Gidiş Dönüş

          20€

           25€ 

      0-5 yaş çocuk - ücretsiz

   6 – 12 yaş çocuk % 50 indirimli

  Tatiliniz İçin Küçük Öneriler

  Tatiller
  İş tatillleri, Yeni Yıl Günü (1 Ocak), Epiphany (6 Ocak), Üçüncü Pazar için Oruç (Mart, günü değişebilliyor), Yunan Bağımsızlık Günü (25 Mart), Kutsal Cuma, Paskalya Pazarı ve Paskalya Pazartesisi (Mart ya da Nisan, günü değişken), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Kutsal Ruh Günü (28 Ekim), Azize Marcella Günü Yerel Tatili (22 Temmuz), Hz.Meryem’in göğe yükselişi (15 Ağustos), Ochi Günü (28 Ekim), Yerel Bağımsızlık Günü (11 Kasım), Noel günü (25 Aralık) ve Boks Günü (26 aralık).

  Saat
  Yunanistan Greenwich meridyenine göre ayarlanan milletlerarası saat ayarının (GMT) 2 saat ilerisinde ya da Londra’nın 2 saat ilerisinde, New York’un 7 saat ilerisinde, Tokyo’nun 7 saat ilerisinde ve Buenos Aires’in 6 saat ilerisindedir. Yunanistanın gün ışığından faydalanma zamanı Mart’tan Eylül’e, GMT’nin 3 saat ilerisinde ayarlamaktadır.

  Elektrik
  Elektrik akımı 220 volt, 50 Hz AC; prizlerin 2 deliği vardır. Yurtdışından gelen kendi küçük elektrikli aletlerini kullanmak isteyen ziyaretçiler yanlarında bir adaptör ya da çevirici getirebilirler.

  Ağırlık & Ölçüler
  Metrik sistem ülkenin her yerinde standarttır. Coğrafik aralıklar kilometre cinsinden ölçülmektedir. Akışkanlar (su, alkollü içecekler) ağırlıktan ziyade ölçekli olarak (litre) satılmaktadır.

  Bahşiş Verme
  Restoran hesabının içine yüzde 15’lik servis ücreti eklenmiş olsa da yüzde 5 de servisi yapan kişi için eklemek ve tabakları temizleyen için birkaç bozukluk bırakmak gelenektir. İnsanalrın çoğu taksi ücretinin üzerine en az yarım Euro da şoför için eklemektedir.

  Çamaşırhaneler
  Yunanca’da Plindiria olarak geçen, şehirlerde çok kullanılmaya başlanmıştır, bazen gözetimli yıkama servisi de yıkama ve kurulama başına 4,5-5,5 Euro2dan az olmamak üzere mümkündür.

  Sakız Adasındaki Restoranlar ve Tavernalar
  Dışarıda Yemek Için Genel Bilgi

  Sakız Adasında dışarıda yemek yemek ve tipik Yunan yemeklerinin tadını çıkarmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Yani birçok restoranı taverna ve dönerci bulabilirsiniz. Tüm bu yerlerde bahşiş hesabın içine dahil edilir. Yine de hesabın yüzde beşini masaya bahşiş olarak bırakma adettir. Ayrıca yemeğinizi seçerken aldığınız menünün tüm yemek isimleri ile birlikte yemek fiyatlarını da içerdiğinden emin olun. Yunan yasalarına göre bu zorunludur, fakat birkaç vakada bunun gereksizliği gözlenmiştir.

  Sakız Adasında ayrıca kahve, şarap ya da buzlu çay gibi bazı içecekelerin yanında ücretsiz su servisi olağandır. İsterseniz, ücretsiz bir yenileme alabilirsiniz.

  Sakız Adası Restoranlar ve tavernalar

  Bir yunan restoranı ile tavernası arasındaki ana fark yemeklerin sunuluş biçimidir. Bir restoranda her bir misafir büyük bir tabakta servis edilen bir yemek seçer. Aksine, bir tavernada masanın ortasına diğerleri ile paylaşacağınız çok çeşitli mezeler konur. Böylece herkes gözde yemeğine ulaşabilir.

  Sizlere tipik Yunan yemekleri olan Yunan salatası, Saganaki, Souylaki ve Moussaka (Musakka) yanında tüm Ege adalarında olduğu gibi Sakız Adasının çok çeşitli balığı da sunulacaktır.

  Sakız Adasının rıhtımında olduğu gibi genellikle turistik bölgelerde restoranlar bulabilirsiniz. Fakat şehir merkezinin dışında bulunan küçük sokaklarda da tipik Yunan yemek sitilini sürdüren tavernalar da bulunmaktadır. Birçok Yunanlının gittiği restoran ya da tavernaları ziyaret etmeniz önerilir.

  Yunanistanda çok geç saatlerde buluşup bir tavernada yemeğe çıkmak olağandır. Dışarıda yemek yemek Yunan kültürünün bir parçasıdır ve Yunanlılar için yemek kadar bir araya gelmenin keyfini çıkarmak da önemlidir. Hikayeler anlatmak ve sadece gülmek Yunan yeme alışkanlığının bir parçasıdır ve bu sebeple bir tavernaya gitmek birkaç saat alabilir.

  Döner-Yemeği

  Özellikle Sakız Adası merkezinde neredeyse her sokağın köşesinde dönerciler bulunmaktadır. Buralar Yunanlılar tafafından günün her saatinde ziyaret edilir. Döner servisleri çeşitlendirilmiş olup elbette salata, diğer Yunan atıştırmalıkları ve Souylaki spits (Çöp şiş).

  Sakız Adası Spesyalleri

  Sakız Adası sakız yetiştiriciliği ve onun diğer ürünleri ile meşhurdur. Diğer sakız ürünleri arasında, Sakız Adası Yunan halkı arasında sakız tatlıları ile ünlüdür.

  Ayrıca, “chian” ismindeki kaşık tatlısını denemelisiniz. Kaşık tatlıları üzüm, elma, kiraz ve narenciyeden yapılmak olup meyvelere tatlı bir tat katan bir şurup ile servis edilir.

   


 

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.