Language : English

 

Yunan Adaları Turları

 

LEROS 1 - KOS 1 – PATMOS 1 GECE TURU 2018
BODRUM ÇIKIŞLI LEROS - KOS VE PATMOS TURU 3 GECE 4 GÜN
10.06.2018 - 09.09.2018 tarihleri arasında
Perşembe – Pazar
Kredi kartına taksit imkanı

 

1. Gün Perşembe BODRUM - LEROS
Sabah saat 08:15’de Bodrum Limanında, pasaport ve gümrük işlemleri ardından 10:00’da Leros Adası'na hareket. Saat 11:30 Leros’a varışınızın ardından otelinize yerleşme. Geceleme otelinizde.
 
Kıyı şeridi boyunca küçük koylar ve plajlar yüzme için idealdir, Alinda, Xerokambos ve Pandeli deki koylar, ayrıca dikkat çekicidir. Adanın en keyifli plajı Pantelli Beach. Sahilde güzel kafeler, nezih bir kumsal, masmavi deniz, rengarenk balıkçı tekneleri, koyda şık tekneler harika bir manzara yaratmaktadır. Adanın merkezi olan dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri eşliğinde Platonos’u gezebilirsiniz. Platanos’tan 300 basamak çıkarak Leros Kalesini görebilirsiniz. Kiralayacağınız bir motosikletle veya yaya olarak adayı keşfe çıkabilirsiniz. Kaleyi gündüz ve akşam olarak ayrı ayrı görmenizi tavsiye ederiz. Partheni, Gourna, Blefoutis, Agios İsidoros'a mutlaka gitmelisiniz. Özellikle Agios İsidoros'ta denizin ortasında ki kilise ilgi çekmektedir. İnce uzun beton bir yoldan, dalgalar eşliğinde kiliseye ulaşmaktasınız.

2. Gün Cuma LEROS - KOS
Sabah kahvaltısından sonra limanda olunuz ve saat 11.55 feribotu ile Leros’a hareket ve 13:20 civarında Leros Adası'na varış. Otelinize yerleşme, geceleme Leros’ta.

Tarihi kalıntılar bu modern tatil merkezi ile iç içe geçmiştir. Palmiye ve çam ağaçlarıyla süslü yasemin kokulu caddelerinde kafeler ve turistlik birçok dükkânın dışında Antik Roma Agorası, antik tapınak ve bir bazilikasıyla harabeler adaya gelen turistlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır.2400 yıl önce gölgesinde Hipokrat’ın öğrencilerine ders anlattığına inanılan Hipokrat Ağacı da Kos Adasının karakteristik bir yerini teşkil eder.

3. Gün Cumartesi KOS – PATMOS
Sabah kahvaltısından sonra limanda olunuz ve saat 11:00 feribotu ile Patmos’a hareket ve 13:25 civarında Patmos Adası’na varış. Otelinize yerleşme, geceleme Patmos’ta.

Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir adadır Patmos. Yeni Ahit’te bahsi geçen ada, efsaneye ore İsa’nın Aziz Yuhanna’ya göründüğü mağaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Hristiyanlarca kutsal sayılır ve bir hac merkezi özelliği taşır.
Adada Aziz Yuhanna’ya adanmış manastır ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Ageia Ioannes Manastır’I ziyaret edebileciğiniz kutsal yerlerden sadece biri. Manastırın bulunduğu Chora; yüksek tepeye kurulu, daracık sokaklara sahip tarihi bir yerleşim yeri. Deniz ürünlerinin ön plana çıktığı restaurantlara ve cafelere ev sahipliği yapıyor. Gece hayatı nüfus azlığına bağlı olarak oldukça durgun.
Adanın merkezi olan Skala’da hediye ve hatıra için alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkan bulabilirsiniz.

4. Gün Pazar Patmos - Bodrum
Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Saat 16:30’da limanda olunuz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından 17:30 Bodrum feribotu ile hareket ve 19:30 da Bodrum’a varış.


 

 

 

 

 


 

TURA DÂHİL OLAN HİZMETLER

TURA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Bodrum -Leros Katamaran bileti

* Patmos – Bodrum feribot bileti

* Vize ve Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.

* Leros-Kos feribot bileti (ekonomi tip) 

* Kos- Patmos feribot bileti ( ekonomi tip )

* Öğle ve akşam yemekleri

* 1 gece Kos’ ta seçilen otelde konaklama

* Rehberlik

* 1 gece Leros’ ta seçilen otelde konaklama

 

* 1 gece Patmos’ta seçilen otelde konaklama

 

* 3 sabah kahvaltısı

 

 

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir.
Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

 

 

 

Tur Paket Fiyatı

2* Leonidas Hotel & Studios, Kos
2* Nefeli Hotel, Leros

2* Silver Beach Otel , Patmos

10 – 30 Haziran

1- 15 Temmuz

16 Temmuz-

2 Eylül

3- 10 Eylül

2 Kişilik studio tip odada kişi başı

234€

295€

305€

240€

 

Tur Paket Fiyatı

3* Citi Live Hotel / Maritina Hotel, Kos
3*Alea Mare Hotel, Leros 

3* Skala Otel Patmos

10 – 30 Haziran

1- 15 Temmuz

16 Temmuz-

31 Ağustos

 1- 10 Eylül

2 Kişilik kara manzaralı odada kişi başı

265€

285€

319€

270€

 

Tur Paket Fiyatı

4* Alexandra Hotel, Kos
4* Crithoni's Paradise Hotel, Leros

4* Patmos Aktis Otel , Patmos

10 – 30 Haziran

1- 20 Temmuz

21 Temmuz – 10 Eylül

2 Kişilik kara manzaralı odada kişi başı

320€

334€

429€


 

Diğer Otel seçeneklerimizi lütfen sorunuz...

 

PROGRAMA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişi başı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.

Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.

2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.

Kredi kartına taksit imkânı

 

YUNAN ADALARI TURLARINDA REZERVASYON ŞARTLARI

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi ya da kredi kartı sözleşmesinin imzalanmış olması gerekmektedir. İşlemler tur hareketinden 7 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.

Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.

Rezervasyon bilgilerinizin tamamının alınması ve ödeme işleminin yapılmasının ardından rezervasyon sahibine konfirme maili gönderilir. Konfirme maili tarafınıza ulaşmamışsa rezervasyon işleminizin tamamlanmamış demektir.

 

Rezervasyon iptal şartları

Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde ( kredi kartı ödemeleri için )adece banka komisyon oranları kesintisi ile iade yapılır.

Tur hareket tarihinden 21-30 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %25 kesinti ile iade yapılır.

Tur hareket tarihinden 21-14 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile iade yapılır.

Son 14 gün içersinde ( tur hareket tarihine 14 gün kaladan itibaren) yapılan rezervasyon iptali halinde tüm ödeme yanar, iade yapılmaz.

Acentamız geziye katılanlara otel, konaklama ve diğer hizmetlerle ilgili olarak aracılık hizmeti vermektedir. Program regular uçak ve feribot seferlerine göre hazırlanmış olup bu seferlerdeki aksama, gecikme vb. problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz.

Yolcunun gezi sırasında kullandığı eşyaların her türlü kaybından, hasara uğraması ya da unutulmasından kendisi sorumludur. Acentamız bu konuda sorumluluk kabul etmez.

Tura rezervasyon yaptıran herkes rezervasyon şartlarını kabul etmiş sayılır.

Yukarıdaki Otellerde yer olmadığı takdirde benzeri oteller verilebilir ve bu durumda fiyat değişebilir.

*Yunan Hükümeti, Yunan Adaları feribotları hava şartlarındaki değişiklikleri ’’Force Major’’ durum olarak kabul etmekte ve feribot saatlerinde değişiklik ya da iptal yapabilmektedir. Force Major durumlardaki gerçekleşmeyen ulaşımdan acentamız sorumlu değildir. Ulaşımdaki gecikmelere ve iptallere bağlı olarak konaklama tesisine ulaşamama durumlarında otel ’’ no show ‘‘ uygulayacaktır. Yolcunun ve acentamizin bu durumda herhangi bir tazminat talep hakkı yoktur. Program akışını sağlayabilmek için yapılacak yeni konaklama rezervasyonu için ekstra ücret yolcu tarafından karşılanacaktır.

Telif Hakkı © 2006 EstamosTravel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım&Programlama: Projeweb