Language : English

  Samos Adası Turları

 

PROMOSYON KİŞİ BAŞI - 139 Euro
2018 İzmir çıkışlı Özel Samos Turu
Otel + Feribot + Özel Samos Adası Turu

 

2018 TUR HAREKET TARİHLERİ
21 Nisan - (23 Nisan) 15 Haziran - (Ramazan Bayramı)
21 Ağustos - (Kurban Bayramı) 24 Ağustos - (Kurban Bayramı)
27 Ekim - (29 Ekim Cumhuriyet Bayramı)


1. Gün: VATHY - VOURLIOTES – KARLOVASI – POTAMI ŞELALELERİ VE PLAJI TURU
İzmir’de belirtilen buluşma noktalarından rehberimiz eşliğinde hareket ediyor ve Kuşadası’ndan Samos’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saatlik deniz yolculuğumuz başlıyor. Samos limanında, pasaport kontrolü ve gümrük işlemlerimizin ardından sizlerle birlikte seyahat eden rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz.

İlk olarak Samos’un dağlarında Urla’dan göç edenlerin kurduğu Vourliotes Köyü’ne gidiyoruz (Vourla, Urla). Ağaçlar arasından denize bakan mükemmel manzarası ve ahşap panjurlu, saçaklı evlerin bulunduğu şirin bir köy. Her bir evin çatısının köşesinde kiremitten aziz heykelleri ve çatının en üst noktasında ise barışın simgesi güvercin heykelleri bulunuyor.

Buradaki ziyaretimizin ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü bölgesi Karlovasi’ye gidiyoruz. Adanın kuzey bölgesinde yer alan bu kent merkezinde dilediğimizce geziyoruz. Burada yer alan Tarihi Üniversite Binası’nı ve Belediye Binası’nı görüyor ve Karlovasi Meydanı’nın da tekrar buluşuyoruz.

Daha sonra ünlü Potami şelalerine doğru kısa bir yolculuğun ardından adanın en güzel plajlarından olan Potami Plajı’nda yüzme ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın merkez şehri olan Vathi’ye yola çıkıyoruz. Yolda Tsamadou Plajı manzaralı kahve molasının ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.


2. Gün: SERBEST ZAMAN VE EKSTRA TUR
Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tur liderinizin ekstra olarak düzenleyeceği Özel Samos Gezisi’ne katılıp adanın geri kalanını ziyaret edebilirler.

 

Özel Samos Turu (25€)
Dileyen misafirlerimiz aşağıdaki tura katılarak adanın geri kalanını ziyaret edebilecekler ve teknenin hareket edecek olduğu Pythagorion Limanı’na transferleri sağlanacaktır.

VATHY – KOKKARI – MYTILINI – HORA
– KOUMARADEI – MEGALI PANAGIA MANASTIRI – PAGONDAS KÖYÜ – PYTHAGORION TURU

Otelde yapacak olduğumuz sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle 2. Samos Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un başkenti olan Vathy’de Katolik ve Metropolitik Kilisesi’ni, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ve günümüzde şarap müzesi olarak kullanılan eski bir
şarap fabrikasını geziyor, burada yerel Samos şaraplarının tadına bakabiliyoruz. Daha sonra deniz kıyısında bulunan ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Kokkari’ye gidiyoruz. Dar taş sokakları, deniz kenarında bulunan yerel tavernalarını ve adanın en eski kilisesi ile doğal bir balıkçı kasabasını görme imkanımız oluyor. Buradan hareket ettikten sonra yol üzerinde bulunan Mytilini ve Hora köylerini panoramik olarak gördükten sonra, çinicilik ve balları ile ünlü Koumaradei Köyü’ne ulaşıyoruz.
Buradaki kısa ziyaretimizde ünlü Pythagoras kupalarının diğer adı “adalet kupası” olan bu matematiksel kupanın detaylarını öğrenme şansımızın ardından adanın en görkemli yapısı olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Bu manastır Keşiş Dionysios ve Keşiş Nilos tarafından 1586 yılında inşa edilmiş ve
Meryem Ana’nın Vefatı’na ithaf edilmiştir. Adanın en verimli bölgesinde bulunan Pagondas Köyü’nün şirin köy meydanında kahve molamızın ardından öğle saatlerinde dönüş limanımız da olan dünyaca ünlü matematikçi ve filozof Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri Pythagorion’a gidiyoruz. Öğle yemeği
için deniz kenarında bulunan birbirinden güzel sahil restaurantlarından birinde öğle yemeğimizi yedikten ve birçok hatıra fotoğrafı çektikten sonra akşamüzeri otele geri dönmek için tekrar toplanıyoruz.
Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz
 

3. Gün: SERBEST ZAMAN
Otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltının ardından akşam teknenin hareket saatine kadar serbest zaman. Teknemizin Vathy limanından hareketinden 1 saat önce gümrük işlemleri için limana gidiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası Limanı’ndaki gümrük işlemlerinin ardından İzmir’e
hareket için bizi bekleyen aracımız ve rehberiniz eşliğinde yola çıkıyoruz. İzmir’e varış ve aşağıda belirtilen noktalara uğrayarak turumuzu sonlandırıyoruz.

 


2018 İzmir çıkışlı Özel Samos Turu
Otel + Feribot + Özel Samos Adası Turu

 

 

Tur fiyatı

Samos Adasında

Oda kahvaltı konaklama

 

2 Kişilik Odada kişi başı

139

Tek kişilik odada

159 €

Ek yatak

139 €

Çocuk 0-5 yaş arası 39 €
Çocuk 6-12 yaş arası 89 €


 

 

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLER
• Türkçe rehber eşliğinde İzmir – Kuşadası ve Kuşadası – İzmir transferleri
• Kuşadası – Samos – Kuşadası feribot bileti
• Kuşadası ve Samos liman vergileri
• Samos adasında 2 gece oda kahvaltı konaklama
• 3 gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Samos adasında ilk gün Türkçe rehberli tam gün ada turu
• Yurtdışı seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
• Vize ücreti 120€, yeşil pasaport için vize gerekmemektedir
• Yurt dışı çıkış harcı 15 TL’dir
• Yunanistan geceleme devlet vergisi gecelik odabaşına 1,50€
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• 65 yaş ve üzeri misafirlerimiz için 10€ sur–prim alınacaktır

YUNAN GECESİ
• Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili
akşam yemeği 0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€

 

EXTRA SAMOS TURU
• Ekstra ikinci gün Özel Samos Turu 0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€

 

İZMİRDE BULUŞMA NOKTALARI
06:00: Mavişehir Egepark önü
06:10: Bostanlı İskelesi
06:15: Karşıyaka Yunuslar
06:20: Karşıyaka İskele
06:30: Cumhuriyet Meydanı
06:35: Konak Üstgeçit (AKM Karşısı)
06:45: Göztepe Üstgeçit
06:50: Üçkuyular Shell önünden

 

NOT
• Kuşadası’ndan kalkış saati 09:00, Samos’tan ise 17:00’dir. 15 Mayıs tarihinden itibaren Samos kalkış saati 18:00 olacaktır
• Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
• Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

 

Telif Hakkı © 2006 EstamosTravel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım&Programlama: Projeweb