Language : English


 

 

KOS ADASI BALAYI TURU 2018

Bodrum çıkışlı 5 GECE – 6 GÜN
 

 

 

1. Gün BODRUM - KOS
Sabah saat 08:00 da gümrük ve pasaport işlemleri için Bodrum limanında buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Kos Hızlı Katamaran ile sabah 09:15’ da hareket ve saat 09:35’ te Kos’a varışınızın ardından otelinize yerleşme. Geceleme otelinizde. .

Tarihi kalıntılar bu modern tatil merkezi ile iç içe geçmiştir. Palmiye ve çam ağaçlarıyla süslü yasemin kokulu caddelerinde kafeler ve turistlik birçok dükkânın dışında Antik Roma Agorası, antik tapınak ve bir bazilikasıyla harabeler adaya gelen turistlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır.2400 yıl önce gölgesinde Hipokrat’ın öğrencilerine ders anlattığına inanılan Hipokrat Ağacı da Kos Adasının karakteristik bir yerini teşkil eder.

2. Gün KOS
Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Kos adasının sahilleri uzun ve temiz kumsallarla bezelidir. Birbirinden güzel plajların bulunduğu, Kardemena, Kefalos, Tigaki, Antimachia, Mastichari, Marmari ve Pyli gibi koylar, en bilinenleridir. Turist ve kültür merkezi Kos adası, beyaz badanalı binalar ve pek çok restoran ve gece kulüplerine sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında 2400 yıl önce Hipokrat’ın öğrencilerine ders verdiği söylenen Hipokrat ağacı ve 1800 yıllık leopar, aslan ve yunus gibi deniz canlılarının eşsiz motiflerinin bulunduğu Casa Romana’yı sayabiliriz. Ayrıca Kos Adası’ndaki arkeoloji müzesinde Hipokrat”ın heykeli bulunmaktadır.
Bunun yanı sıra Kos Adası, dükkânları ve sokakları ile oldukça hareketli, zengin ve renkli bir adadır.

3. Gün KOS
Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
Kardamena Kos şehir merkezinden yaklaşık 30 km uzaklıktadır ve adanın ‘‘ Hippocrates ’’ hava alanına da sadece 5 km uzaklıktadır. Kazılar sırasında Alasarna antik kentinin kalıntıları bulunmuştur. Apollo Tapınağı ilk Hıristiyan bazilika kiliseleri ve antik bir amfi tiyatro kalıntıları önemli bulgulardan bazılarıdır. Bunların yanında kum plajları da unutmayalım muhteşemdirler. Kardamena‘dan tam karşısında konumlanmış volkanik ada Nissyros’a günlük tekne ulaşımı mevcuttur. Yerel uzo festivali de kaçırılmaması gereken şeylerden biridir.

4. Gün KOS
Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
Lambi: Kos şehrinin kuzey batı kıyısında konumlanmış yaklaşık 4 km uzaklıkta, modern adı ‘‘ Nea Alikarnassos ’’ olan Lambi yer alır. Birçok oteliyle gelişmiş turist bölgesi haline gelmiştir. Bu bölgenin çok düzgün olması nedeniyle, kıyı şeridi boyunca Tigaki dinlenme yerine kadar ( hatta daha ilerisi ) bisiklet ile dolaşmak için uygundur.

5. Gün KOS
Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
Kefalos adanın batısında Kos şehir merkezinden 42 km uzaklıkta yer alır. Burada görülecek yerlerden bazıları; eski St. Steven Hıristiyan bazilikası, eski St. John, the Baptist ( Yahya Peygamber ) manastırı adanın ilk merkezi olan Astypalea ‘ın (Hipokrat’ın doğum yeri ) ören yeri ve adada ilk insan yerleşimine ait kanıtın bulunduğu White Rock mağarasıdır. Geleneksel Yunan balıkçılığı özellikle Kefalos’un her yıl yapılan balık festivali ( trata ) süresince halen yaşatılmaktadır.

6.Gün KOS -BODRUM
Sabah kahvaltısının ardından, adanın keyfini çıkarmak için serbest zaman. Saat 17:00’ de limanda hazır olunuz. (Transfer taleplerinizi bildiriniz). Kos’ tan 18:00’ de kalkacak Hızlı Katamaran ile ile hareket ve saat 18:20’de Bodrum'a varış. Estamos hizmetlerinin sonu.


 

 

 

 

DÂHİL OLAN HİZMETLER

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Bodrum-Kos-Bodrum Hızlı Katamaran bileti

* Vize ve yurtdışı çıkış harcı 15 TL

* 5 gece seçilen otelde konaklama

* Öğle ve akşam yemekleri

* 5 sabah kahvaltısı

* Rehberlik

* Türk Liman vergileri

 

* Liman-otel-liman transferi

 

* TURSAB zorunlu paket seyahat sigortası

 


Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:

1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,

3* oteller için gecelik 1,50 €,

4* oteller için gecelik 3,00€ ve

5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

 

Otel + feribot Kahvaltı dâhil

4* KOS AKTIS ART HOTEL - Merkez

Nisan Mayıs

Haziran

Eylül

01 Temmuz – 31 Ağustos

2 kişilik Standart odada kişi başı

372€

510€

705€

2 kişilik Junior Suite  odada kişi başı

451€

602€

805€

 

Otel  HERŞEY DAHİL Paket +feribot

5*KIPRIOTIS  PANORAMA HOTEL (herşey dahil) - Psalidi

26 Nisan-12 Haziran

27 Eylül – 31 Ekim

13 Haziran-11 Temmuz                       30 Ağustos -26 Eylül

12 Temmuz – 29 Ağustos

2 kişilik  Kısmi Deniz Manzaralı  Junior Suite oda da kişi başı

550€

635€

755€

2 kişilik  Deniz Manzaralı  Junior Suite oda da kişi başı

598€

665€

815€

 

Otel + feribot +Kahvaltı dâhil

5*AQUA BLU BOUTIQUE-Lambi

15-30 Nisan
16-30 Ekim

01-20 Mayıs

01-15 Ekim

21 Mayıs-06 Temmuz

01-30 Eylül

    07 Temmuz – 31 Ağustos

2 kişilik Kısmi Deniz Manzaralı  odada kişi başı

425€

549€

658€

755€

2 kişilik Deniz Manzaralı  odada kişi başı

492€

642€

765€

868€

 

Otel  HERŞEY DAHİL Paket +feribot

5*BLUE LAGOON RESORT -Lambi

24  Nisan-25 Mayıs
11-31 Ekim

26 Mayıs-15 Haziran

01-10 Ekim

16 Haziran-10 Temmuz

08-30 Eylül

11 Temmuz – 07 Eylül

2 kişilik HAVUZ Manzaralı  odada kişi başı

675€

773€

842€

1015€

2 kişilik Deniz Manzaralı  odada kişi başı

687€

819€

895€

1068€

 

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.

Yunanistan lacivert pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.

Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.

Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.

Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.

TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır.

Yukarıdaki fiyatlar belirtilen otellerde geçerli olup standart odalar içindir, müsaitlik bulunmadığı takdirde farklı tipte oda veya otel önerilir. Bu koşullarda meydana gelecek fiyat değişikliği konfirmasyondan önce bildirilecektir.  

Kredi kartına taksit imkânı

YUNAN ADALARI TURLARINDA REZERVASYON ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi ya da kredi kartı sözleşmesinin imzalanmış olması gerekmektedir. Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir. Rezervasyon bilgilerinizin tamamının alınması ve ödeme işleminin yapılmasının ardından rezervasyon sahibine konfirme maili gönderilir. Konfirme maili tarafınıza ulaşmamışsa rezervasyon işleminizin tamamlanmamış demektir.
Rezervasyon iptal şartları
Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde sadece TURSAB zorunlu paket sigortası kesintisi ile iade yapılır.
Tur hareket tarihinden 21-30 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %25 kesinti ile iade yapılır.
Tur hareket tarihinden 21-15 gün öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile iade yapılır.
Son 14 gün içersinde ( tur hareket tarihine 14 gün kaladan itibaren) yapılan rezervasyon iptali halinde tüm ödeme yanar, iade yapılmaz.
Promo sınıfı uçak bileti rezervasyonlarında tarih değişikliği ya da iptali ücretli olarak yapılmaktadır. Bu fark tur ücretine ilave edilecektir.
Acentamız geziye katılanlara otel, konaklama ve diğer hizmetlerle ilgili olarak aracılık hizmeti vermektedir. Program regular uçak ve feribot seferlerine göre hazırlanmış olup bu seferlerdeki aksama, gecikme vb. problemlerden acentamız sorumlu tutulamaz. Paket fiyatında uçak ücreti ekonomi sınıfı şeklinde hesaplanmıştır. Uçak fiyatlarındaki artış ya da düşüş fiyatlara yansıtılacaktır. Tur iptali durumunda ‘İptal şansı olmayan promosyon sınıfı uçak biletlerinin’ ücreti yolcuya aittir, iade edilemez.
Yolcunun gezi sırasında kullandığı eşyaların her türlü kaybından, hasara uğraması ya da unutulmasından kendisi sorumludur. Acentamız bu konuda sorumluluk kabul etmez.
Tura rezervasyon yaptıran herkes rezervasyon şartlarını kabul etmiş sayılır. Yukarıdaki Otellerde ya da belirtilen oda tiplerinde yer olmadığı takdirde benzeri oteller önerilir ve bu durumda oluşacak fiyat değişikliği konfirmasyondan önce tarafınıza bildrilecektir
Yukarıdaki Otellerde yer olmadığı takdirde benzeri oteller verilebilir ve bu durumda fiyat değişebilir.
*Yunan Hükümeti Yunan Adaları feribotları hava şartlarındaki değişiklikleri ’’Force Major’’ durum olarak kabul etmekte ve feribot saatlerinde değişiklik ya da iptal yapabilmektedir. Force Major durumlardaki gerçekleşmeyen ulaşımdan acentamız sorumlu değildir. Ulaşımdaki gecikmelere ve iptallere bağlı olarak konaklama tesisine ulaşamama durumlarında otel ’’ no show ‘‘ uygulayacaktır. Yolcunun ve acentamizin bu durumda herhangi bir tazminat talep hakkı yoktur. Program akışını sağlayabilmek için yapılacak yeni konaklama rezervasyonu için ekstra ücret yolcu tarafından karşılanacaktır.
 

Telif Hakkı © 2006 Estamos Travel Ada Rota Turizm Seyahat Ltd.

Tasarım & Programlama: Projeweb

Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Aksi durumda yasal işlemlere tarafımızdan başvurulacaktır.