Tur Hakkında:
100,00 €780,84
Başlayan Fiyatlarla

02 - 03 Kasım 2020

Ayvalık çıkışlı feribot ile Midilli Adası Geleneksel Kestane Festivali

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

Ayvalık çıkışlı feribot ile Midilli Adası Geleneksel Kestane Festivali
1 Gece - 2 Gün
02-03 Kasım 2019

A 1.Gün

Saat 08:00 İtibariyle AYVALIK  ofisinde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 da MidilliAdası’nadoğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde Midilli şehir merkezi ve burada bulunan, AgiosTherapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, AgiosAthanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorasıgibi tarihi eserleri ziyaret ediyor buralarla ilgili bilgi alıyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir ve dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, sahilde adanın geleneksel yemeklerini sunan restoranlarda öğle yemeği için molamızı veriyoruz. Yemek molasının ardından Thermi kasabası üzerinden kuzeye doğru hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının bölgedeki en lüks oteli Sarlıca Palas’ı gördükten sonra, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu ve peyniri, ballı yoğurdu, seramikleri ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar StratisMyrivilis‘in köyü Skamniya‘dan geçerek adanın kuzeybatı ucunda bulunan Petra’ya rotamızı çeviriyoruz. Petra kasabası ve tam ortasında bulunan büyük kayanın tepesindeki Meryem Ana Kilisesi bizi karşılıyor. Oldukça köklü bir geçmişi olan bu kilisenin içinde aktif olarak ayinler yapılmakta ve çanlar çalınmaktadır. Çarsımeydanındavereceğimizkahvemolasınınardından otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki”eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz. 

B 2.Gün

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor veUnesco tarafından 1987’den beri Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan, adanın en özel yeri Molivos ‘a ulaşıyoruz.Beldenin geleneksel karakteri, düzenli sosyal yaşamı ve yerlilerin misafirperverliği sizi ilk andan itibaren fethedecektir.Molivos’unArnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuyagöre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.
Molivos gezimizi tamamladıktan sonra Adanın tam merkezinde bulunan Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesin den geçiyoruz. Adanın geleneksel köylerinden olan ve Kestane Festivali’nin yapıldığı Agiasos dağ köyüne doğru yolumuza devam ediyoruz. Agiasos Köyü, ahşap oyma geleneği ve köyle özdeşleşen kestaneleriyle, sadeceMidilli Adası’nın değil Yunanistan’ın en otantik köylerinden biridir. Ada üzerinde bilinen en popüler kutlamalardan biri olan Kestane Festivali, her yıl kutlanarak tüm adadan ve Yunanistan’dan ziyaretçileri buraya çekmektedir. Kestane Festivalin de ziyaretçilere ücretsizkestane dağıtılır ve köyün merkezinde yapılan çeşitli kutlamalarla birlikte kestane ile ilgili ürünlerin tadına bakma fırsatı verilir.Geleneksel Kestane Festivali nin ardından, Agiasos Köyü’nün Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü bir adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bu güzel günün ardından Midilli Limanına varıyoruz ve gümrük işlemlerinden sonra 17:00 (Türkiye saatine göre)’ de Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.

Fiyatlar

3* Oteller Otel için fiyatlar

İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. 
Gecelik Şehir Vergisi:
1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
3* oteller için gecelik 1,50 €,
4* oteller için gecelik 3,00€ ve 
5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere yolcularımız tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Detaylar

Tur fiyatına dahil olan hizmetler:
* Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş feribot biletleri
* 1 gece konaklama ( kahvaltı dahil )
* 1 Yunan gecesi eğlencesi (yemek dahil, içki hariç )
* Tur boyunca planlanan tüm transferler
* Türkçe rehberlik hizmeti

Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler:
* Vize ücreti
* Yurtdışına çıkış harcı ve seyahat sigortası
* Öğle yemekleri
* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

ÖNEMLİ NOT: Ülkemizdeki saat uygulaması dolayısı ile Yunanistan ile aramızda +1 saat zaman farkı bulunmaktadır.

TURA AİT BİLGİLER

Fiyatlar Euro bazındadır. Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Yukarıda yazan fiyatlar, iki kişilik odada kişibaşı konaklama halinde geçerli fiyatlar olup single (tek kişi) konaklama için fark uygulanacaktır.
Yunanistan Umuma Mahsus Pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. YEŞİL PASAPORT için vize gerekmemektedir.
Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentamız sorumlu tutulamaz.
Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Feribot saati değişikliklerinden veya iptallerinden acentamız sorumlu değildir.
*Kötü hava ve deniz şartları sebebiyle seferler iptal edilebilir. Bu iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu şirketimize ait değildir.
Programımız sadece feribot bileti + otel rezervasyonu şeklinde münferit olup herhangi bir rehberlik hizmeti içermemektedir.
TL ödemelerinde ödeme günündeki Merkez Bankası euro satış kuru dikkate alınır. Fiyatlarımız NAKİT ÖDEME için geçerlidir.
2. Çocuk fiyatları otele göre değişmektedir. Lütfen sorunuz.