Tur Hakkında:
409,00 €3.193,64
Başlayan Fiyatlarla

THY ile 3 Gece 3* Otelde konaklama
Paris Aşk Şehri. Kültür, sanat, tarih ve modanın kalbidır.

Paris 3* Kyriad St Ouen Otel vb
3 Gece (3 Kahvaltı) , Türk Hava Yolları ile Paris Gidiş - Dönüş uçak bileti, transfer ve Panoramik Paris şehir turu dahil

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
Rota Bilgileri

Paris Turu
Fransa Turları
3 Gece  - 4 Gün
19 Aralık 2019

(diğer tarih seçenekleri sorunuz)

A 1.Gün

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali  saat 08:00`de buluşma. Türk Havayolları`nın TK1823 seferi ile saat 10:05`de Paris’e hareket. Yerel saat ile 12:40`de Paris`e iniş. Paris’e varışımıza takiben özel otobüsümüz ile yapılacak panoramik Paris şehir turunda; Louvre Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Champs Elysees,Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi ve Millet Meclisi Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

B 2.Gün

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan Eiffel Kulesi, Seine Nehri, Ressamlar Tepesi Turu`na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

EIFFEL KULESİ & SEINE NEHRİ & RESSAMLAR TEPESİ TURU 120 EUR (02-12 YAŞ 60 EUR)

Şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkıyoruz . Burda verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarınıkeşfederek geçirebilirsiniz .Daha sonra , tekne ile Seine Nehri’nde 1 saat 15 dakikalık bir gezintiye başlıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek,rahatlıkla fotograf çekmeye vakit bulacak ve Seine Nehri’nin en güzel köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız .  Tekne turu sırasında  görülecek yerler arasında  ; Amrikan Kilisesi, Millet Meclisi,Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adasi, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie  Hapishanesi, Belediye Sarayı , New York’taki Özgürlük Heykeli’nin sembolik heykeli bulunmaktadır. Son olarak  şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan  Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “ Ressamlar Tepesi” adıyla  da bilinen  Montmartre Tepesi’ne gideceğiz.  Burada Tanrı’nın resmedildiği  Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra , Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı  ve arka sokakları gezerek  meydanda alışveriş  ve yemek molası veriyoruz. Bu serbest zamanda ressamlarla pazarlık ederek bir portrenizi yaptırabilir ve evinize unutulmaz bir anıyla dönebilirsiniz. 
 
** Eiffel Kulesi’nde ikinci kata çıkılacaktır. 

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Eiffel Kule Girişi + Tekne Girişi + Rehberlik

PARIS BY NIGHT & LIDO SHOW 145 EURO (02-12 YAŞ 65 EURO)

Akşam otelden hareketle başlayan bu gece turunda, Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış  halini göreceğiz; Opera Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı ve son olarak, dünyanın en şık caddesi Champs Elysees.  Gecemizi dünyanın en ünlü kabarelerinden biri olan Lido`nun muhteşem showunu, şampanya eşliğinde seyrederek bitiriyoruz.
***Turumuz akşam 22:30’da otelden hareket ile başlayacaktır. 
 
Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Show Bileti + Rehberlik (gidiş-dönüş transfer esnasında)

C 3.Gün

DISNEYLAND ÇIFT PARK 130 EURO (02-12 YAŞ 100 EURO)

Main Street ve 19. yüzyıl Amerikan Kasabaları, serenat yapan berberler, Disney kahramanlarının geçit töreni … Frontierland ` da başı boş bir maden trenine binip maden kuyuları ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarina ulaşacagiz .Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip Korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuk veya yıldız savaşlarına bizzat katılarak ya da uzay gemisine binerek Ay`a kadar ulaşabilecekler … ve daha niceleri … Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alış veriş butiği …

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik (gidiş dönüş transfer esnasında, park içerisinde değil) + Park Girişi

LOUVRE & NOTRE-DAME KATEDRALİ 100 EURO (02-12 YAŞ 65 EURO)

İlk durağımız Paris şehrinin kurulduğu Cité Adası ve bu adada Imparator Napoléon Bonaparte da dahil bir çok kralın taç giyme törenlerinin yapıldığı, gotik mimarinin önemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo `ya da ilham kaynağı olmuş Notre Dame Katedralini geziyoruz … Fransa `nın " sıfır " noktasında durup fotoğrafımızı çektikten sonra adadan ayrılıyoruz.Daha sonra, dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip ve Ortaçağa kadar uzanan geçmişi olan Louvre Sarayını ziyaret ediyoruz … Helenistik çağdan Milo Venüsü, Michel Angelo `dan Ölen Köle ve tabii ki Leonardo Vinci `den Mona Lisa ve nice ünlü eserleri görüyoruz. Carrousel du Louvre `da verdiğimiz kısa bir yemek molası ile turumuz sona eriyor.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Müze Girişi + Rehberlik

D 4.Gün

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saatte havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları`nın TK1828 sayılı seferi ile saat 19:40`da İstanbul Atatürk Havalimanı`na hareket ve yerel saat ile 00:10`da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
**Uçağımız gece yarısı havalimanına ineceği için turumuz 5. gün bitmiş olacaktır.

Fiyatlar

3* Oteller Otel için fiyatlar

İlave Ücretler
Seyahat Sigortası25 €
Vize Ücreti120 €

ULAŞIM BİLGİLERİ
TÜRK HAVA YOLLARI
TK1823 İSTANBUL(ATATÜRK)-PARİS 10:05-12:40
TK1828 PARİS-İSTANBUL(ATATÜRK) 19:40-00:10

Detaylar

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Atatürk) – Paris – İstanbul (Atatürk) parkuru ekonomik uçak bileti
Paris’de belirtilen kategorideki otellerde 3 gece oda-kahvaltı (3 continental kahvaltı) konaklama
Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
Panoramik Paris şehir turu
Prontotour Paris Karşılamalı Türkçe Rehberlik hizmetleri
Havaalanı ve Güvenlik Vergisi
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
KDV dahildir

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 YTL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
Müze ve ören yerleri girişleri
Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00`dır), check out saati 10:00`dur. (bazı ülkelerde 09:00`dur) 
**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.